Міфи про ГБО

Все, що ви маєте знати при встановленні газобалонного обладнання на авто.

Факт 1. ГБО не впливає на прогорання двигунів сучасних авто

Спочатку саме цим лякали всіх тих, хто тільки замислювався про переведення автомобіля на газ, але сьогодні очевидно, що це тільки домисли. Звичайно, газ горить довше, ніж низькооктановий бензин, і якщо говорити чисто теоретично, то можна припустити, що випускні клапани будуть перегоряти, якщо при їх відкритті газо-повітряна суміш ще буде горіти. Але на практиці виявилося, що якщо якісно відрегулювати клапани і грамотно виставити запалювання, такого не відбудеться. Існують деякі ризики для автомобілів, які спочатку повинні були працювати на 76-му бензині, але для всіх інших установка ГБО абсолютно не шкодить двигуну і його внутрішнім частинам.

Факт 2. Газові системи безпечніше бензинових

Якщо вам кажуть, що з установкою ГБО у автомобіля більше шансів загорітися - не вірте! Просто потрібно розуміти, що тепер у вашому автомобілі буде дві паливні системи, і в рамках ТО потрібно буде стежити за станом обох. Газовий балон виготовляється з 3-4 мм сталі, і легко витримує і потужні удари, і тряску. До того ж він розміщується в багажнику. На будь-якому розбиранні битих машин завжди багато використаних балонів, що не закопчені і цілком придатні до роботи. Бензобак набагато менше по товщині, і до того ж розміщений ближче до пасажирів. Суміш з пропан-бутану має більш високу точку займання, ніж бензино-повітряна суміш. Не варто боятися газу тільки тому, що він невидимий і він - газ.

Факт 3. Запах газу зовсім не відчувається

Якщо він є - значить, система не герметична або неправильно відрегульована. Використання якісної європейської фурнітури і професійна установка повністю виключає будь-який вихід газу і відповідний запах. У цьому плані свіжозалитий бензин дає більше запаху, ніж надійна газова система.

Факт 4. Газовий балон зовсім необов'язково повинен займати місце в багажнику

Спочатку варіант був тільки один: балон встановлювали в багажник, віднімаючи частину корисного об'єму. Але сьогодні виробники пропонують й інший варіант, який особливо популярний у власників позашляховиків. Випускаються спеціальні тороїдальні версії балонів, які кріпляться замість запасного колеса.

Факт 5. ГБО не псує ні карбюраторні, ні інжекторні автомобілі

Потрібно уважно прочитати інструкцію з використання, яка пояснює, що запускати двигун потрібно на бензині, і тільки потім переводити на газ. Саме тому не можна відключати бензонасос або намагатися завести авто без бензину в баку. Саме забудькуватість і неуважність водіїв впливають на стан автомобіля, а ніяк не установка ГБО. Грамотні водії роками не мають жодних проблем з системою подачі бензину, і комфортно економлять на паливі, використовуючи всі переваги газо-паливної системи.